آموزشآموزش های adobeconnectآموزش های BigBlueButton

کارهایی که در آموزش مجازی ممنوع هستند!

چه کارهایی را نباید در کلاس مجازی انجام دهید؟

کارهایی که در آموزش مجازی ممنوع هستند!

حدودا دو سه سال است که دنیا با ویروس کشنده و عجیب کرونا دست و پنجه نرمه می‌ کند. در این دوران که حدود ۸۰ درصدش در قرنطینه گذشت، مسئله‌ ی آموزش نیز شکل متفاوتی به خود گرفت و بیش از پیش به آموزش مجازی اهمیت داده شد. همانطور که برخی کارها و اعمال در کلاس درس مدارس و دانشگاه به صورت سنتی ممنوع است، آموزش مجازی نیز ممنوعیت‌ هایی دارد. در این مقاله قصد داریم به برخی از کارهایی که نباید در کلاس مجازی انجام دهید بپردازیم. پس مثل همیشه با تهران سرور همراه باشید.

۱) تسلط نداشتن بر نرم‌ افزارهای آموزش مجازی

برای برگزاری کلاس‌ های آنلاین، نیازمند پلتفرمی آموزشی هستیم که این وظیفه بر دوش نرم‌افزارهای آموزش مجازی است. یکی از کارهایی که به شدت به روند آموزشی ضربه می‌ زند عدم تسلط بر نرم‌ افزارهای آموزش مجازی است. البته این نکته تنها مختص دانشجو یا اساتید نیست چرا که برای داشتن کلاسی مفید و پربازده همه‌ ی حاضران جلسه باید تسلط کافی برای استفاده از امکانات این نرم‌ افزارها مانند ادوب کانکت داشته باشند.

چه کارهایی را نباید در کلاس مجازی انجام دهید؟

۲) محیط شلوغ خانه!

شاید در کلاس‌ های مجازی گاها صدای اطرافیان شما پخش شده و یا صدای خانواده دوستان و اساتید خود را شنیده‌ اید. شما باید در هنگام برگزاری کلاس مجازی در محیطی کاملا آرام و عاری از سر و صدا باشید تا بازدهی بالایی در روند آموزشی خود طی کنید. اساتید نیز باید محیط خانه و خانواده را برای برگزاری کلاس مجازی آرام کنند. تا با خیالی آسوده دانش خود را به دانشجویان منتقل کنند.

۳) دیر رفتن سر کلاس مجازی

دیر رفتن و تاخیر داشتن از عادت‌ هایی است که بسیاری از دانشجویان و اساتید هنگام حضور در کلاس‌ های سنتی داشتند. اما گویا این عادت برای برخی از آن‌ ها در کلاس‌ های مجازی نیز ادامه یافته. و در این رویه نیز نظم و انضباط را رعایت نمی‌ کنند. درست است که گاهی مشکلاتی برای افراد پیش می‌ آید اما دیر حاضر شدن در کلاس مجازی توجیه ناپذیر تر از کلاس‌ های درس سنتی است!

چه کارهایی را نباید در کلاس مجازی انجام دهید؟

۴) چک نکردن حجم اینترنت

بستر اصلی که پلتفرم‌ های آموزش مجازی، دنیای اینترنت است و بدون آن امکان حضور در کلاس میسر نیست. گاهی اوقات پیش آمده است که در حین برگزاری کلاس حجم اینترنت استاد اتمام می‌ یابد و روند آموزش متوقف می‌ شود. بسیاری از دانشجویان نیز به این موضوع توجهی ندارند و کلاس خود را نصفه و نیمه رها می‌ کنند.

جمع‌بندی

بهتر است در هنگام برگزاری کلاس مجازی یا پیش از آن به این نکات توجه کنید تا تجربه مطلوبی از آموزش به صورت مجازی داشته باشید. شرکت تهران سرور ارائه دهنده خدمات وب و آموزش مجازی در بستر ادوب کانکت فارسی و بیگ بلو باتن با تیمی حرفه‌ ای و پشتیبانی ۲۴ ساعته آماده‌ ی همکاری با مدارس، دانشگاه‌ ها، ادارات و سازمان‌ های خصوصی و دولتی می‌ باشد. همچنین برای آشنایی بیشتر با مجموعه ما و دیدن آموزش‌ های کلاس مجازی می‌ توانید به کانال‌ ما در آپارات مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا