LMS سیستم مدیریت یادگیریMoodleآموزشآموزش های adobeconnectآموزش های BigBlueButton

دلیل اهمیت آموزش آنلاین چیست؟

چرا آموزش آنلاین مهم است؟

دلیل اهمیت آموزش آنلاین چیست؟

اینترنت نحوه ارتباط ما با یکدیگر و همچنین نحوه دسترسی، اشتراک و تسهیل اطلاعات را به میزان قابل توجهی تغییر داده است. اکنون مسئله در مورد چگونگی استفاده از فن آوری برای آموزش نیست، بلکه مسئله این است که معلمان راه پیشرفت جهان را تصدیق می کنند. و اهمیت سواد آنلاین و نقشی که همکاری و تعامل آنلاین در یادگیری دانش آموزان و محل کار آینده آن ها دارد را درک می کنند. در این مقاله قصد داریم تا درباره اهمیت آموزش آنلاین با شما صحبت کنیم. پس با وبلاگ تهران سرور همراه باشید.

مزایای اصلی آموزش آنلاین

نرم افزار و فناوری خیلی سریع تغییر می کنند و همگام شدن با این پیشرفت ها دشوار است. بنابراین مهم است که تمرکز بر درک استراتژی های موثر برای آموزش آنلاین و ضرورت وجود این شیوه نوین آموزشی در جامعه باشد نه خود فناوری.

1. افزایش انعطاف پذیری زمان

در کلاس های مجازی یادگیری و تدریس می تواند در مواقعی اتفاق بیفتد که هم برای دانش آموزان و هم برای معلمان راحت تر و پربارتر باشد. دانش آموزان می توانند با سرعت خود در یک چارچوب مشخص کار کنند. و فرایند تعامل و یادگیری آنلاین را می توان به بخش های کوچکتر از زمان تقسیم کرد. و زمان را مدیریت کرد ، و در این بین فرصتی برای تأمل وجود دارد.

چرا آموزش آنلاین مهم است؟

2. افزایش انعطاف پذیری مکان

یادگیری و آموزش می تواند در هر مکان (خانه، اداره، هنگام مسافرت و حتی کافی شاپ) انجام شود. و می تواند شامل دانش آموزان و معلمان از مناطق مختلف جغرافیایی باشد. این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است. به خصوص برای مناطق محروم. و همچنین افرادی که نمی توانند برای آموزش خود وقت زیادی صرف کنند.

3. به اشتراک گذاری اطلاعات

آموزش آنلاین فرصت هایی را برای دسترسی و اشتراک اطلاعات و تعامل افراد با هم، با سهولت و آسانی بیشتری فراهم می کند. معلمان و دانش آموزان می توانند بر اساس منطقه مورد علاقه خود و نه موقعیت جغرافیایی خود، به انجمن های آنلاین بپیوندند و در دوره های مختلف ثبت نام کنند.

4. منابع آنلاین

آموزش آنلاین دسترسی به عمق و وسعت بیشتری از منابع و اطلاعات را فراهم می کند. در حقیقت بانک های اطلاعاتی در دنیای وب و آنلاین هستند. از این رو دسترسی به این منابع در آموزش مجازی و آنلاین بسیار کاربردی است.

5. تجربه متنوع و غنی سازی

آموزش آنلاین می تواند با فراهم آوردن فرصت هایی برای همکاری های بین رشته ای، بین فرهنگی و یا دانشگاهی، تجربه یادگیری دانش آموزان را بهبود بخشد. این تجربه یادگیری می تواند در سطح محلی ، ملی یا بین المللی رخ دهد و می تواند با افزایش تعامل و تبادل و بازخورد همسالان و مهارت های کار گروهی غنی شود.

چرا آموزش آنلاین مهم است؟

6. دسترسی و حقوق برابر برای همه

آموزش آنلاین مکانیزمی را برای فرصت برابر در بین افراد عادی و دانش آموزان و معلمان معلول فراهم می کند. و افرادی که دارای مشکلات دسترسی هستند و توانایی برای شرکت در کلاس های حضوری را ندارند، می توانند در کلاس های مجازی در کنار افراد عادی بدون محدودیت شرکت کنند.

7. سواد اطلاعاتی دیجیتال

یادگیری آنلاین مهارت های سواد دیجیتالی را ایجاد می کند که به طور فزاینده ای در جامعه معاصر و محیط های کار امروزی مورد نیاز است.

8. مدیریت

آموزش آنلاین می تواند جنبه های اداری تدریس را ساده کند. در این شیوه آموزشی مراحل مدیریت کلاس، ثبت نام افراد و… برای همه ساده و کوتاه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا